Loading...

Robert Mielżyński

Urodziłem się w Toronto, gdzie moi rodzice byli zmuszeni emigrować po II wojnie światowej, lecz zawsze czułem, że kiedyś wrócę do kraju moich przodków.

Po przyjeździe do Kanady mój ojciec zaczynał od zera. Z biegiem lat stworzył jedną z większych na kanadyjskim rynku firm importujących wina i alkohole: PMA – Peter Mielzynski Agencies. To tu zaczęły się rozwijać moje zainteresowania. Mając 14 lat, zdecydowałem się skończyć gimnazjum w Europie. W tym czasie mieszkałem u niemieckiego wspólnika mojego ojca, właściciela i udziałowca wielu firm związanych z produkcją wina i alkoholi.

Ukończyłem Uniwersytet Stanowy we Fresno w Kalifornii z tytułem enologa. Praktykowałem w wielu winnicach Francji, Niemiec i Austrii. Pracowałem w Kanadzie w winnicy Hillebrand (w bardzo ciekawym momencie podnoszenia jakości win produkowanych w regionie Niagara-on-the-Lake), w winnicach Toskanii, francuskiej Turenii i w austriackiej firmie Schlumberger.

Zdecydowałem się na stałe osiąść w Polsce, tu założyłem rodzinę i stworzyłem firmę importującą wina. Cieszę się, że moje doświadczenie może się przyczynić do promocji kultury wina w naszym kraju.

Serdecznie zapraszam do odwiedzania naszych sklepów i wine barów.